O MNIE

Natalia, czyli ja. Herbatoholiczka, a przede wszystkim książkoholiczka o dosyć skomplikowanym guście literackim. Marzycielka. Oprócz książek zakochana również we Francji, francuskiej muzyce, języku i w ogóle wszystkim co francuskie. Z wykształcenia (i zamiłowania) prawie-polonistka i prawie-pedagog. 🙂

Czytam bardzo różne książki, jednak do moich ulubionych gatunków literackich zaliczam powieści obyczajowe, sagi i biografie. Niemniej nie są to jedyne gatunki, po które sięgam, o czym przekonacie się przeglądając choćby katalog recenzji. Właściwie jedynym gatunkiem, który nie interesuje mnie w ogóle i który wręcz omijam, jest fantastyka… Nie przepadam również za romansami i literaturą erotyczną, choć i po takie pozycje zdarza mi się sięgnąć. To jednak tylko sporadycznie, tak dla odmiany. W gruncie rzeczy, niezależnie od tych naczelnych upodobań, w każdej książce staram się dostrzec coś dobrego i zdarza się, że niezmiernie zaciekawi mnie ta, po której pierwotnie zupełnie bym się tego nie spodziewała.

Recenzje, które zamieszczam na tej stronie są moimi subiektywnymi opiniami. Recenzuję bo lubię, bo chcę. Przede wszystkim dla siebie, by utrwalić swoje odczucia związane z lekturą, a także by ocalić przeczytane książki od zapomnienia; by czytelnicze wspomnienia nie wyblakły zbyt szybko. Lubię też rozmawiać o przeczytanych książkach i wymieniać czytelnicze doświadczenia z innymi molami książkowymi. Dlatego zapraszam wszystkich do komentowania i dyskusji.

Chcesz się ze mną skontaktować? Poznać mnie bliżej, o coś zapytać? Wymienić się spostrzeżeniami o książkach lub blogu? Pisz na adres podany poniżej:

kontakt@natalia-recenzuje.pl